Behöver du stöd?

Behöver du hjälp för att komma vidare i livet? Jag vill att alla som tampas intellektuellt, emotionellt och andligt, ska kunna hitta den hjälp de söker. Därför har jag sammanställt kontaktuppgifter till diverse terapeuter (som jag känner personligen och kan rekommendera) samt stödnätverk. Hoppas det kan vara till hjälp.

Stödnätverk

Anonyma Alkoholister, http://www.aa.se

Missbruk och hjälp, även medberoende, http://al-anon.a.se/

Riksförbundet för SuicidPrevention och Everlevandes Stöd,  http://www.spes.se

Stödförening för vuxna som utsatts för incest eller andra sexuella övergrepp som barn, https://rise-sverige.se/

Terapeuter

Blekinge – Vendela Elmström, Med Omtanke http://www.vendelamedomtanke.se

Bohuslän – Charlotta Andersson, Alma Hypnos och coaching,  http://www.facebook.com/almahypnos/

Dalarna – Mie Ehn, Mie’s Balans, www.miesbalans.se

Hälsingland – Anton Wingård, Järvsö KBT & Coaching,  http://www.jarvsokbt.se

Hälsingland – Ingrid Weideberg, Kullerbyttan, http://www.kullerbyttan.com

Norrbotten, Linda Vesterberg, LiVe Terapi, http://www.liveterapi.se

Skåne – Emma Dahlin, Mindful by Emma, http://www.mindfulbyemma.se

Skåne – Malin Rosen, Mind Recap, http://www.mindrecap.se

Stockholm-Lidingö, Astrid Mellgren, Amellagrace,  http://www.amellagrace.se

Stockholm-Lidingö, Catharina Hyltén-Cavallius,  Naturligtvis Hälsocenter, http://www.naturligtvishalsocenter.se

Stockholm-Lidingö, Lotta Byrén, Naturligtvis Hälsocenter,  http://www.naturligtvishalsocenter.se

Stockholm – Gaya Pienitzka, Lifecap AB, http://www.lifecap.se

Södermanland – Eija Ruotsalainen, Vanliga Livet,  http://www.vanligalivet.com

Södermanland – Per Aronsson, http://www.halsanshusimariefred.se/per-aronsson/

Uppland – Åsa Rockstroh, AWAkening power, http://www.lifecap.se/omhttp://www.facebook.com/awakeningpower.se

Värmland – Sangeeta Stridh, New Way, http://www.new-way.nu

Västergötland/Stockholm, Madeleine Swartz, Nya Steget,  http://www.nyasteget.se

Västmanland – Anneli Kanerva, Hela Mitt Liv, http://www.helamittliv.nu

Östergötland – Niklas Lindvall, Inre Hälsa, http://www.hypnosterapin.se

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *